Transplantácia prebieha na profesionálnej klinike

V metropole Turecka, v Istanbule. Momentálne sa na partnerskej klinike využíva najmodernejší prístup k transplantácii v podobe metódy Sapphire FUE/DHI. Táto metóda sa považuje za najprogresívnejší prístup k transplantácii (tiež neodborne nazývanej ako nastreľovanie vlasov).

Turecko je lídrom vlasovej transplantácie

Klinika „Clinicana“ je dlhodobo zabehnutou úspešnou estetickou klinikou s výbornými recenziami nielen v podobe fotografií ale aj videopríbehov ľudí, ktorým významným spôsobom pomohla prostredníctvom transplantácie vlasov. Metóda FUE ja založená na extrakcii (vybratí) vlasových folikul z tzv. recipientskej zóny (bežne označovanej ako donor area).

Táto darcovská zóna sa nachádza na zadnej časti hlavy ako aj na jej bokoch. Ide o geneticky predisponované vlasy, ktoré si pri prenose z darcovskej zóny na miesta kam to klient potrebuje (vertex-temeno hlavy či „kúty“) zachovávajú svoju kvalitu a nepôsobia na nich geneticko-hormonálne faktory vypadávania. Medzi zásadné výhody FUE techniky patria takmer neviditeľné jazvy po zákroku, nakoľko extraktor, ktorými sa vlasové folikuly (cibuľky) vyberajú, má šírku 0,8mm.

Pri zákroku je pacient plne pri vedomí

kedy mu je aplikované znecitlivenie anestéziou. Naša kooperujúca klinika má množstvo expertných tímov s lekármi a technikmi, ktorí majú dlhoročnú prax v tejto oblasti. Na základe konzultácii, štádia alopécie (vypadávania vlasov) veku ako aj kapacity darcovskej oblasti, určí odborný tím  koľko vlasových folikul bude extrahovaných a prenesených do rednúcich (prázdnych) oblastí hlavy.

Pred operáciou prebiehajú krvné testy. Operácia trvá niekoľko hodín v závislosti od množstva transplantovaných vlasových folikul. V rámci transplantácie môže klient relaxovať, počúvať hudbu či pozerať film. Po transplantácii je miesto ošetrené, vyčistené a umyté. Klient sa môže vrátiť na hotel (vedľa kliniky) a relaxovať.

Deň po transplantácii klientovi na klinike umyjú hlavu

aby vedel akým spôsobom si má jemne umývať vlasy v krátkom časovom období po transplantácii (do 14 dní). Plný efekt „nových vlasov“ na miestach ktoré sú problematické sa dostaví v časovom horizonte 10-12 mesiacov, avšak rast transplantovaných vlasov začína už po 4-6 mesiacoch v závislosti od rôznych faktorov. Na tomto mieste treba povedať, že v spolupráci s tureckou klinikou klientovi pomáhame s čo najrobustnejším a rýchlym rastom už v rámci transplantácie v Turecku.